Vianoce sa nezadržateľne blížia a opäť začína klasická dilema – aké darčeky kúpiť pod stromček? Ak je vaša priateľka, sestra, mama či kamarátka milovníčkou fitnessu a cvičenia, zbystrite pozornosť! Vybrali sme pre vás bohatý zoznam tipov na darčeky, medzi ktorými si určite vyberiete.

Športové gumičky do vlasov

Každá fitness nadšenkyňa s dlhými vlasmi to pozná – sú všade! V očiach, ústach, na čele. Preto nie je nad to, keď si svoje vlasy môžete zviazať do pohodlného chvosta a pri športe viac zavadzať nebudú. Výborné sú špeciálne športové gumičky, ktoré sa len tak ľahko nezošmyknú.

Švihadlo

Jednoduchú pomôcku pozná väčšina z nás pravdepodobne ešte z telesnej výchovy. Je to ale parádna vecička na kvalitné kardio, ktorá sa dá uskladniť úplne všade. Následne ju môžete využívať či už doma, vonku, alebo vo fitku.

Športový uterák

Tieto uteráky sú vyrobené z mikrovlákna a majú veľa výhod. Tou najväčšou je určite skladnosť, zmestia sa aj do menšej tašky. Veľmi dobre sajú a uschnú omnoho rýchlejšie ako klasické uteráky.

Darčekové poukážky

Ak viete, že vaša partnerka, sestra či kamarátka majú obľúbené fitko, ktoré navštevujú pravidelne, darčeková poukážka je tá správna voľba. Nič tým nepokazíte a vybrať si môžete z rôznych variant. Či už jej vyberiete konkrétnu službu (napríklad permanentku) alebo skôr peňažnú poukážku, vždy je to dobrá voľba. Nezabudnite, že darčekové poukážky máme aj u nás vo FITHUBE!

Masážny valec/loptička

Výborná pomôcka na uvoľnenie stuhnutého svalstva a regeneráciu pred aj po športovom výkone. Tieto pomôcky sú veľmi praktické a verte, doma sa vám určite zídu. Na trhu je ich skutočne veľké množstvo, skúste preto vybrať taký, ktorý bude pekne ladiť napríklad s jej podložkou na cvičenie.

Fitness diár

Diáre patria k veľmi obľúbeným vianočným darčekom. Fitness diár okrem klasického kalendára ponúka veľa rád a tipov na cvičenie či vyváženú stravu. Je plný motivačných vetičiek, ktoré povzbudia každú fitness nadšenkyňu k čo najlepšiemu výkonu. Ak ju obdarujete práve týmto diárom, určite sa z neho stane jej obľúbený spoločník na každý deň.

Kniha fitness receptov

Fitness kuchárky či rôzne receptáre sú veľmi dobrým zdrojom pre nové zdravé recepty, ktoré ocení každá žienka zanietená pre fit životný štýl. Stačí si vybrať kníhkupectvo a poobzerať sa po tej najvhodnejšej knižke. Ak napríklad viete, že je to milovníčka všetkého sladkého, skúste vybrať receptár zameraný na fit dezerty.

Fitness box

Buďte originálny a vyskladajte jej krabicu plnú toho, čo má naozaj rada. Či už do nej vložíte obľúbené fitness tyčinky, celozrnné potraviny, poukážku do zdravého obchodíku alebo lístky do wellnessu, jednoznačne ju to poteší. Alebo jej kúpte fitness receptár, vyberte jeden recept a do krabice nakúpte potraviny potrebné na jeho prípravu.

Bežecké puzdro na telefón

Ak si chodí rada zabehať či už na pás, alebo do prírody, puzdro na telefón bude pre ňu veľmi praktický a nápomocný darček. Dámske športové oblečenie väčšinou nemá vrecká, preto si svoj telefón či iné drobnosti môže pohodlne schovať do puzdra, ktoré si navlečie okolo ramena.

Legíny

V čom cvičia dámy najradšej? Odpoveď je jasná – sú to legíny. Skúste vybrať nejaké s originálnou potlačou, v ktorých sa bude cítiť jedinečne. Pri tomto darčeku nešetrite, radšej stavte na kvalitu.

Fyzioterapia – darčeková poukážka

Ak viete, že sa občas sťažuje na bolesť či stuhnutý chrbát, masáž jej padne vhod. Zistite, či už nejakého fyzioterapeuta navštevuje alebo pohľadajte nového. Napríklad v AlphaFyzio môžete kúpiť permanentku v určitej finančnej hodnote, ktorú obdarovaná následne využije podľa svojich potrieb.

Bluetooth reproduktor

Veľa žien si rado zacvičí v pohodlí domova. Ak medzi také patrí aj tá, ktorú sa chystáte na Vianoce obdarovať, popremýšľajte nad bluetooth reproduktorom. Počas cvičenia si na ňom môže vypeckovať svoju obľúbenú hudbu, ktorá ju počas tréningu dobre nakopne.

Cvičebné pomôcky na doma

Ako sme už spomenuli, cvičenie doma preferuje veľa dám. No aj pri ňom sa zídu pomôcky, ktoré celý tréning zefektívnia. Nevyhnutnosťou je určite podložka na cvičenie a malé jednoručky. Ak k tomu pridáte aj expander (gumy na cvičenie), plnohodnotná cvičebná výbava je na svete.

Joga víkend

V tejto uponáhľanej dobe jej určite dobre padne pobyt, pri ktorom zrelaxuje nielen svoje telo, ale aj myseľ. Veď po vianočnom zhone si oddych určite zaslúži každý. Pre ženy sú ako stvorené víkendové pobyty, počas ktorých sa odpúta od okolitého sveta a venuje čas len sama sebe, napríklad cvičením jogy.

Tomuto sa radšej vyhnite

Aj keď v období pred Vianocami na nás zovšadiaľ vyskakujú reklamy na zaručené vychytávky, nie vždy im treba podľahnúť. Prečítajte si náš článok, v ktorom sme zhrnuli najväčšie fitness chytáky, na ktoré síce miniete kopec peňazí, no bez akéhokoľvek výsledku.