Všetci chceme byť krásni, zdraví a štíhli, a to najlepšie IHNEĎ. Túto situáciu začali vo veľkom využívať mnohé firmy ponúkajúce pomôcky a vychytávky za veľké peniaze, ktoré „zaručene fungujú„. V skutočnosti sa tieto nezmyselné produkty predávajú len vďaka dobre zvládnutému marketingu, ktorý dokáže divy.

Pásy a korzety na chudnutie

Pred niekoľkými mesiacmi fotky žien, ktoré majú okolo pása natiahnutý korzet, doslova zaplavili internet. Najmä na sociálnych sieťach začali super štíhle baby propagovať túto parádnu vecičku, vďaka ktorej idú kilečká z brucha dole jedna radosť.

Podľa oficiálnych informácii je to produkt, ktorý podporuje chudnutie v oblasti brucha a formuje driek. V skutočnosti je to úplný nezmysel. Tuk vám bude z brucha ubúdať v jednom jedinom prípade – ak nastane kalorický deficit. Či už teda s korzetom alebo bez, ak neupravíte stravu a nepridáte pohyb, môžete v korzete aj spávať a výsledok bude nulový.

Tabletky a čaje na chudnutie

Týchto produktov je neúrekom a na trhu sa objavujú dlhé roky. Ľudia ale stále veria, že na to, aby schudli, stačí  zjesť 1 – 2 špeciálne tabletky denne a hurá, krásna postavička je na svete. Buďte si ale istý, že opäť ide o veľký marketingový podfuk.

Pri popise tabletiek či čajov na chudnutie dominuje informácia, že zvyšujú rýchlosť vášho metabolizmu, pomáhajú odbúravať tuk počas spánku a tabletky zabránia rastu nových tukových buniek. Skutočne lákavé za približne 20 – 30 eur, však? Pravda je ale taká, že žiadne tabletky alebo čaje s vašou postavou nespravia zázraky na počkanie. Ako už bolo spomenuté, tuk vám ubudne iba v prípade, ak váš kalorický príjem bude nižší ako výdaj.

Telové zábaly

Takzvané body wraps sa stali hitom v roku 2018. Rôzne celebrity či fitness influenceri sa v nich predvádzali na svojich sociálnych sieťach a ľudia verili, že konečne prišiel revolučný spôsob chudnutia. Opäť veľký omyl.

„Body wraps – najlepšia cesta k zoštíhleniu“, „Okamžité zoštíhlenie postavy o 5 – 30 cm po prvej kúre“. Približne takto opisujú telové zábaly firmy, ktoré ich ponúkajú. Lákavé výsledky mnohých prinútia k tomu, aby na tento zázrak utratili poriadny balík peňazí. A ako toto balenie do rôznych fólií či obväzov vlastne funguje? I keď sa po skončení procedúry skutočne dostaví úbytok hmotnosti a strata zopár centimetrov z obvodu, nejde o tuk, ale o vodu. V skutočnosti teda nechudnete, ale strácate vodu, čiže telo je dehydrované. Ak doplníte tekutiny, začnete normálne jesť, tak sa vaša hmotnosť vráti na pôvodné číslo.

Detox

Slovo detox sa v posledných rokoch spomína viac a viac. Či už na vás odvšadiaľ vyskakujú detoxikačné tabletky, čaje alebo diéty, stále sľubujú rovnaký výsledok – z vášho tela odstránia všetky toxíny a škodlivé látky, budete sa cítiť lepšie, zdravšie a môžete dokonca aj schudnúť.

Mali by sme si uvedomiť jednu dôležitú vec. Ľudské telo dokáže škodlivé látky vylučovať samé, bez pomoci drahých doplnkov. Vďačíme za to najmä našej pečeni, obličkám a tiež pľúcam či potným žľazám. Doposiaľ nejestvujú žiadne dôkazy o tom, že by detoxikačné tabletky, čaje či diéty pomáhali zbaviť naše telo toxínov. Jediné, o čo vás tieto produkty môžu pripraviť, sú peniažky, ktoré by ste radšej mohli minúť rozumnejším spôsobom.

A čo teda naozaj funguje?

Zdravá a vyvážená životospráva. Držte sa starého známeho všetko s mierou a budete sa cítiť oveľa lepšie ako po vyskúšaní rôznych zázračných prípravkov na rýchle chudnutie. Snažte sa selektovať informácie od dezinformácií, čítajte kvalitné a overené zdroje a nepodliehajte veľkým boomom, ktoré sú celé len veľká marketingová bublina, ktorá vám z peňaženky vytiahne kopec peňazí.

1 komentár. Pridať nový

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.