Vianoce sa nezadržateľne blížia a opäť začína klasická dilema – aké darčeky kúpiť pod stromček? Ak je váš priateľ, brat, otec či kamarát milovník fitnessu a cvičenia, zbystrite pozornosť! Vybrali sme pre vás bohatý zoznam tipov na darčeky, medzi ktorými si určite vyberiete.

Fitness hodinky/náramky

Pomerne obľúbená technická vychytávka, ktorá pomôže monitorovať spálené kalórie, prejdené kroky a dokonca aj kvalitu spánku. Na trhu sa ich nachádza skutočne široké množstvo a dajú sa zohnať za rozumnú cenu.

Športové oblečenie a obuv

Možno to znie ako klišé, ale každý fitness nadšenec vám potvrdí, že dobré a kvalitné oblečenie nikdy nie je na škodu. Skúste sa poobzerať po novinkách alebo limitovaných kúskoch.

Slúchadlá určené športovcom

Veľa ľudí si počas cvičenia dá slúchadlá a vypeckuje si obľúbenú hudbu. V tomto prípade je veľmi dobré vymeniť tie klasické za športové. Väčšinou sú odolné proti vlhkosti (voda, pot) a v ušiach držia oveľa lepšie. Poobzerať sa skúste aj po bezdrôtových, ktoré sú pri cvičení praktické.

Darčekové poukážky

Ak viete, že váš partner, brat či kamoš majú obľúbené fitko, ktoré navštevujú pravidelne, darčeková poukážka je tá správna voľba. Nič tým nepokazíte a vybrať si môžete z rôznych variant. Či už mu vyberiete konkrétnu službu (napríklad permanentku) alebo skôr peňažnú poukážku, vždy je to dobrá voľba. Nezabudnite, že darčekové poukážky máme aj u nás vo FITHUBE!

Taška

Ďalší vďačný a praktický darček pre všetkých, ktorí chodia do fitka častejšie. Tašky sa často opotrebúvajú, skúste preto nakuknúť, v akom stave je tá, ktorú nosí do fitka on. Vybrať môžete z rôznych verzií – vaky na plecia, športové vrecká, klasické fitness tašky alebo luxusné kožené tašky.

Balíček obľúbených proteínových/výživových výrobkov

Tento darček sa hodí aj pod vianočný stromček, aj do mikulášskej „nádielky“. Skúste zistiť (nenápadne), aké výrobky sú jeho obľúbené, pekne ich zabaľte (môžete to skombinovať s fitness taškou, ktorú mu nedáte prázdnu, ale plnú dobrôt) a parádny darček je na svete.

Predplatné fitness časopisu

Na trhu je ich celkom dosť a ak sa rád inšpiruje článkami alebo návodmi na cviky práve v časopise/magazíne, prehľadajte internet a zistite, ktorý by mu mohol vyhovovať najviac, poprípade ktorý si občas kúpi on sám. Ročné predplatné ho určite poteší a zároveň aj motivuje do ďalších fitness pokrokov.

Rukavice/trhačky/opasok

Ak to s cvičením myslí naozaj vážne, tieto pomôcky mu pri cvičení poslúžia dobre. Alebo kupujete darček fitness nadšencovi, ktorý chodí do fitka už dlhšie? Verte, také rukavice, ktoré sa využívajú niekoľkokrát do týždňa, treba raz za čas vymeniť. A poznáte chlapov (väščinu), tí ich budú na rukách nosiť až dovtedy, kým sa im doslova nerozpadnú za pochodu.

 

Lístok na boxový/futbalový/hokejový zápas

Možno hľadáte skôr nejaký zážitok ako materiálnu vec. V tom prípade sa poobzerajte po nejakom športovom podujatí, o ktorom viete, že by mu jeho návšteva spravila radosť. Dobrým tipom sú napríklad boxerské či hokejové zápasy. Skúste sa pozrieť na tejto stránke, možno vám niečo zaujímavé padne do oka.

Štýlový shaker

Mať vlastný shaker je pre fitness nadšencov takmer nevyhnutná vec. Ak je zároveň aj fanúšikom napríklad DC alebo Marvel filmov, máte vyhrané. Na trhu totiž určite nájdete cool shakery práve s rôznymi filmovými a komixovými motívmi.

Fyzioterapia – darčeková poukážka

Ak viete, že sa občas sťažuje na bolesť či stuhnutý chrbát, masáž mu padne vhod. Zistite, či už nejakého fyzioterapeuta navštevuje alebo pohľadajte nového. Napríklad v AlphaFyzio môžete kúpiť permanentku v určitej finančnej hodnote, ktorú obdarovaný následne využije podľa svojich potrieb.

Knižka/E-book

Ak viete, že má obľúbeného športovca, skúste v kníhkupectvách pohľadať jeho biografiu. Alebo ak sa do sveta cvičenia ešte len dostáva, veľmi dobrým nápadom sú aj knižky, kde sú overené informácie o tom, ako na cvičenie a stravu. Rozumieme, že nie každý obľubuje čítanie, nezabudnite preto aj na možnosť e-bokov, ktoré si môže púšťať napríklad v aute na ceste do fitka či priamo vo fitku.

Wellness

Či už mu doprajete celý wellness pobyt aj s ubytovaním alebo párhodinový vstup do sveta sáun, určite to ocení. Nezabudnite mu kúpiť poukaz pre dvoch. Poobzerajte sa po zľavových portáloch, kde určite natrafíte na zaujímavý balíček.

Adrenalínový zážitok

Darček pre náročných. Ak máte doma chlapa, ktorý neustále vyhľadáva dobrodružstvo a adrenalín, popremýšľajte nad niečím netypickým. Možno by ocenil simulátor voľného pádu, jazdu na športiaku, formuly či off-road jazdu. Alebo skôr zoskok padákom, zážitkový let, akčnú streľbu, rafting na divokej rieke, kurz potápania či kurz prežitia v divočine? Možností je veľa.

Tomuto sa radšej vyhnite

Aj keď v období pred Vianocami na nás zovšadiaľ vyskakujú reklamy na zaručené vychytávky, nie vždy im treba podľahnúť. Prečítajte si náš článok, v ktorom sme zhrnuli najväčšie fitness chytáky, na ktoré síce miniete kopec peňazí, no bez akéhokoľvek výsledku.