Plavková sezóna sa pomaly blíži a vy si hovoríte: „Tú pneumatiku na bruchu musím zhodiť. Ale len tú. Ostatné telo chcem, aby zostalo rovnaké.” Podobné požiadavky má veľa ľudí. Tréneri vo fitku sa s ňou pasujú celkom často. V článku sa dozviete všetko o lokálnom chudnutí. Odhalíme, či sa dá schudnúť len na jednej partii tela alebo je to iba marketingový ťah.

1000 brušákov

„Rob denne 1000 sklápačiek a do leta zhodíš brucho. A nemusíš ani to. Stačí, keď si kúpiš tento revolučný prístroj, ktorý chudne za teba. Ty sa zatiaľ môžeš venovať tomu, čo máš rád. Napríklad, pozeraj telku.” Hovorí reklama v televízii. 

Znie to síce skvele. Ale už asi aj sami začínate chápať, že ide skutočne iba o marketingový ťah. Vymysleli ho marketéri, ktorí lenivým ľuďom poskytujú bezbolestné riešenia.

Vedeli ste, že…?
… rôzne zázračné prístroje z teleshoppingu vás posunú skôr opačným smerom? Danú partiu nepomôžu zhodiť. Skôr zvýšite svoju celkovú váhu.

Dobrá správa

Keď sa rozhodnete, že spravíte niečo so svojím telom, lokálne chudnutie vás nemusí zaujímať.

Ak riešite primárne brucho, môžete sa naň zamerať. Avšak pri chudnutí zhodíte zo všetkých partií na tele. Najviac z tých, kde máte najviac tuku. Ostatné časti sa vám spevnia.

Môžete si vybrať

Dôležité je, akým spôsobom chudnete:

  • diéta bez cvičenianajpomalší spôsob – ak sa vám ju podarí dodržať, dosiahnete výsledok, ale vaše telo ochabne a budete absolútne bez kondičky
  • diéta a kardiostredne rýchly spôsob – rovnako dosiahnete cieľ, budete mať aj kondičku, ale schudnete najmä zo svalov, tuk pôjde dolu horšie
  • rozumné stravovanie + kardio + silové tréningy najrýchlejší spôsob – okrem toho, že schudnete správne, vyhnete sa jojo efektu, ktorý prinášajú diéty

TIP:

Jedálniček je veľmi dôležitý. Venujte mu pozornosť, aby ste si ho správne nastavili. Prípadne požiadajte o pomoc odborníka.

Zhrnutie

Lokálne sa schudnúť nedá. Vždy si položte otázku prečo chcete schudnúť len na jednom mieste. Nie je predsa lepšie zhodiť tam, kde potrebujete a spevniť ostatné partie?

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.