Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR opäť zverejnil nové pravidlá ohľadom koronavírusu. Vyhlášky, ktoré regulujú aktuálny COVID automat, sa týkajú aj fitness centier. Aké opatrenia a pravidlá budú platiť pre naše fitness centrum FITHUB?

Pre prehľadnejšie znázornenie sme pre vás pripravili tabuľku:

O tom, v akej farbe sa naše fitness centrum aktuálne nachádza, vás vždy budeme včas informovať. Tieto informácie nájdete na našich sociálnych sieťach či na našej domovskej webovej stránke.

Zelená farba

Pokiaľ bude náš okres Nové Mesto nad Váhom v zelenej farbe, jediným obmedzením bude kapacita. Tá bude max 25 osôb naraz. Taktiež na recepcii budeme povinne evidovať zoznam všetkých zákazníkov.

Oranžová farba

Ak sa situácia ohľadom pribúdajúcich prípadov začne zhoršovať a náš okres prejde do oranžovej farby, zmenia sa aj pravidlá vstupu. Počas pracovných dní v čase od 06:00 – 14:00 budeme otvorení pre skupinu ZÁKLAD a v čase od 14:00 do 21:00 budeme otvorení pre skupinu OTP. Počas víkendov budeme otvoení pre skupinu ZÁKLAD.

Taktiež platí, že na recepcii si budeme evidovať každého jedného návštevníka.

Červená farba

Pokiaľ okres NMnV prejde do červenej farby, budeme musieť zaviesť prísnejšie pravidlá. Ak by sme boli otvorení pre skupinu ľudí zaočkovaní, testovaní či po prekonaní korony, naša kapacita by mohla byť max 10 ľudí, čo je pre naše fitness centrum neefektívne.

V červenej farbe budeme preto otvorení iba pre plne zaočkovaných zákazníkov. V tomto prípade sa kapacita rozšíri na max 50 osôb.

Bordová farba

Ak sa situácia ešte viac zhorší, budeme musieť obmedziť kapacitu prevádzky aj pre plne zaočkovaných zákazníkov. Kapacita bude ale pomerne veľká, max 20 osôb. Stane sa tak v prípade, ak bude náš okres bordový.

Čierna farba

V prípade, že sa náš okres dostane do čiernej farby, budeme musieť opäť prevádzku zatvoriť. Všetci však pevne veríme a dúfame, že k tejto situácii nepríde.

Kto teda môže prísť do nášho fitka?

V zelenej fáze je to skupina ZÁKLAD, teda všetci. V oranžovej farbe je to skupina OTP, teda očkovaní, testovaní a po prekonaní covidu. V červenej a bordovej farbe k nám budú môcť prísť iba PLNE ZAOČKOVANÍ zákazníci.

Čím sa majú zákazníci preukazovať?

Potvrdením o očkovaní, potvrdením o prekonaní covidu-19 alebo negatívnym výsledkom testu na covid-19, a to v papierovej alebo elektronickej forme. Tieto potvrdenia je možné nahradiť digitálnym covid preukazom EÚ.

Ak sa budem testovať, ktoré testy a ako dlho mi budú platiť?

Negatívny výsledok z PCR testu bude platný max 72 hodín, z antigénového testovania to bude max 48 hodín od odberu.

Ako budeme na recepcii kontrolovať zákazníkov?

Vyhláška ustanovuje právo prevádzkovateľom zariadení a organizátorom podujatí doklady od návštevníkov žiadať a aj právo do týchto dokladov nahliadnuť. Zatiaľ bude stačiť preukázať sa potvrdením v papierovej forme alebo stiahnutým v mobile.