Pôvodný recept je na datľové tyčinky. Keď som tento recept skúšala pred Vianocami prvýkrát, nedopadlo to úplne podľa mojich predstáv. Keďže som hlava blonďavá, kúpila som málo datlí, mixér z Lidlu sa ťiež moc nepochlapil a tak mi nezostalo nič iné ako z hmoty uplácať guľôčky, pretože o tyčinkách pri danej konzistencii vôbec nemohla byť reč.

Ak nemáte príliš výkonný mixér tak ako ja, odporúčam datle na hodinku až dve namočiť, aby neboli tak tvrdé. Ak poriadny mixér máte, gratulujem Vám, máte o starosť menej a nemusíte nič namáčať.

Čo teda budeme potrebovať:

1 hrnček datlí (ideálne kúpte tie bez pridaného cukru a bez kôstok)

0,5 hrnčeka sezamových semienok

0,5 hrnčeka kokosu

Postup je jednoduchý. Najskôr spolu zmixujeme sezam s kokosom a následne pridávame datle. Mixujeme tak dlho, až sa nám všetko spojí a potom už len tvarujeme guľôčky alebo tyčinky – podľa ľubovôle a podľa konzistencie hmoty, ktorú sa Vám podarí zmixovať.

Ak sa Vám kombinácia sezamu a kokosu nepáči, stačí suroviny vymeniť za čokoľvek iné, čo máte radi. Trebárs arašidy, kešu, mandle, lieskové orechy, kakao alebo škoricu.

Keďže guľôčky vďaka datliam obsahujú prevažne jednoduché sacharidy, odporúčame si ich dať pár na rýchle doplnenie energie, kľudne 15 min pred tréningom.

Zdroj: http://maruskaveg.blogspot.sk/2016/07/datlove-tycinky-vegan-raw-bez-lepku-je.html

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.