To, že pohyb a cvičenie majú pre naše telo nespočetne veľa výhod, vie snáď už každý. Dôležité je vybrať si takú fyzickú aktivitu, ktorá vás bude baviť a pri ktorej vydržíte dlhodobo.

Pre niekoho je to cvičenie s osobným trénerom, pre iného zas beh v teréne. Množstvo benefitov ponúka aj skupinové cvičenie, ktoré je vhodné najmä pre tých, ktorým sa nechce alebo je im nepríjemné cvičiť samostatne. Poďme sa pozrieť na jednotlivé výhody „skupinoviek“.

Lepšia motivácia

Nájsť motiváciu ísť si zacvičiť môže byť občas veľmi ťažké. Najmä ak máte za sebou ťažký deň v práci, ste unavený alebo je vonku veľmi zlé počasie. No ak ste dohodnutý s viacerými ľuďmi, ktorí s vami na skupinovej lekcii rátajú, tak sa rýchlejšie premôžete, pretože ich nebudete chcieť sklamať.

Na skupinové lekcie je väčšinou potrebné vopred si rezervovať miesto. A to je tiež ďalší dôvod, pre ktorý vás to bude ťahať ísť do fitka. Veď keď už máte raz rezervované miesto na skupinovke, výhovorky sa hľadajú ťažšie, však?

Ďalšiu spojitosť medzi lepšou motiváciou a skupinovými cvičeniami môžeme nájsť priamo počas cvičenia. Ak by ste cvičili sám/sama a ku koncu by ste vládali menej, pravdepodobne by ste posledné opakovania nedokončili. Ale ak cvičíte v skupine a všetci okolo vás makajú na plný plyn, určite vás to lepšie nakopne k tomu, aby ste tie posledné opakovania zvládli tiež. Bonusom sú aj tréneri, ktorí vedia zvýšiť hlas, podporiť vás a povzbudiť.

Stretnete nových ľudí

Veľkým bonusom pri skupinových cvičeniach je tiež to, že tam veľmi rýchlo spoznáte nových ľudí, s ktorými máte veľa spoločného. Ako sme spomenuli vyššie, prekážkou pre niektorých ľudí môže byť to, že sa necítia príjemne pri individuálnom cvičení. A práve o tom sú skupinové lekcie – aj keď na hodinu prídete samostatne, v momente začatia sa z vás stane jedna partia s rovnakým cieľom.

Precvičíte si celé telo, vyvetráte hlavu

Práve skupinové cvičenia sú veľmi všestranné na pohyb. Vyskúšate si pri nich rozmanité cviky a pretrénujete si celé telo. Ak vás nikdy nelákali klasické fitness stroje, pri ktorých precvičujete vždy určitú časť tela, tak skupinové lekcie budú presne pre vás. A čo je veľkou výhodou, dobre si pri nich vyvetráte hlavu od každodenných povinností.

Lepšie sebavedomie

Povedzme si úprimne, najhlavnejším dôvodom, pre ktorý chodíme do fitka, je krajšie, zdravšie a pevnejšie telo. A to vám skupinové lekcie (ak na ne budete chodiť pravidelne) vedia zaručiť. Napríklad cvičenie BodyForm pre ženy je presne zameraný na redukciu tuku a vyformovanie ženských partií ako zadok, boky a brucho. Takže, milé dámy, ak je vaším cieľom zlepšiť si formu do plaviek, je najvyšší čas začať chodiť na BodyForm.

Pod vedením skúseného trénera

Skupinové lekcie sú vždy vedené skúseným trénerom, ktorý presne vie, ako jednotlivé hodiny zostaviť. Cviky sú zoradené logicky, počet opakovaní či váhy sú prispôsobené celej skupine.

Dôležité je začať

Už vám musí byť jasné, že chodiť na skupinové lekcie je skvelé. Budete cvičiť pod vedením skúseného trénera, s väčšou skupinou ľudí, ktorí majú podobné záujmy ako vy. Dôležité je ale poznať svoj cieľ, pretože bez jasného cieľa sa začína ťažko. Či už si chcete vyformovať postavu do plaviek, zlepšiť kondíciu alebo pridať pohyb do vášho života, radi vás uvidíme na skupinovej lekcii u nás vo FITHUBE.