Pohyb je priam zázračným prostriedkom na udržiavanie či zlepšovanie zdravia, rozvoj koordinácie, sebadisciplíny, a tiež je to účinný pomocník pri nude či zlej nálade. Fyzická aktivita v akejkoľvek podobe prináša množstvo benefitov nielen dospelým, ale aj deťom. Práve pohyb je priam potrebný pre správny rozvoj tých najmenších.

Povedzme si ale úprimne, v dnešnej dobe rodičia akosi zabúdajú na to, že ich deti sú plné energie, ktorú potrebujú dostať zo seba von. Nestačí im len prechádzka do parku či dve hodiny telesnej výchovy týždenne. Namiesto tabletu či hry na mobilnom telefóne im radšej vymyslite aktivitu, pri ktorej sa poriadne vybláznia.

Rodičia sú ale čím ďalej tým viac zaneprázdnení a na svoje ratolesti majú stále menej času. Popri pracovných povinnostiach zabudnú, že svoje dieťa by mali zobrať na čerstvý vzduch alebo sa s ním vyjašiť pri domácom futbale či bedmintone. Počas letných mesiacov je skvelým spôsobom napríklad detský tábor, kde majú deti od rána do večera množstvo aktivít, pri ktorých sa môžu vyblázniť. Okrem toho nadväzujú nové kamarátstva a stávajú sa smelšími.

Počuli ste už o detskom fitcampe?

Počas školského roka je však takmer nemožné prihlásiť dieťa do tábora. Na rad však prichádzajú rôzne športové či tanečné krúžky, na ktorých si decká vybijú prebytočnú energiu. Niektoré fitness centrá dokonca organizujú skupinové lekcie výhradne pre tých najmenších. Spolu so skúsenou lektorkou si na takýchto hodinách deti precvičia všetky svoje svaly, zistia, o čom je pohyb a určite si nájdu nových kamarátov. Vo FITHUBE sa detský fitcamp začína už 23. septembra a na deti čaká plno benefitov. Cvičiť budú s obľúbenou trénerkou Miškou, ktorá ich počas 12-ich týždňov naučí brať pohyb a šport ako prirodzenú súčasť života. Deti si zlepšia svoju fyzickú silu, koordináciu a stabilitu, a tiež na ne čaká množstvo súťaží a dní plných zábavy.

Nezabúdajte, že deti robia to, čo dospelí

Deti sú doslova ako špongia. Nasávajú všetko to, čo vidia okolo seba. Ak ich rodičia vylihujú na gauči pred telkou, budú to chcieť robiť aj oni. Ak teda chcete, aby vaše ratolesti napredovali po fyzickej aj mentálnej stránke, boli šťastné a plné dobrej energie, choďte im príkladom. Párkrát týždenne si zájdite na dobrý tréning alebo na skupinovú lekciu do fitness centra, poprípade si zacvičte doma a zapojte do toho aj deti. Uvidíte, že to bude mať pozitívny vplyv na celú vašu rodinu.

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.