Miška má iba 22 rokov, no za sebou má už niekoľko významných ocenení z medzinárodných fitness súťaží. Jej začiatky s trénovaním neboli úplne najľahšie, ale postupne si život v posilňovni zamilovala. Prečítajte si ďalší zo série rozhovorov, v ktorom nám trénerka z FITHUBU Miška prezradila, prečo je na svoje klientky prísna, ako sa pripravuje na súťaže a tiež to, akej dobrote nedokáže nikdy odolať.

Si mladá baba a už máš za sebou niekoľko úspechov vo fitness súťažiach, veľa spokojných klientok. Odkedy sa tomu všetkému venuješ?

Ešte ako 16-ročná som mala priateľa, ktorý s obľubou chodieval do fitka takmer každý deň. Práve on ma k tomu všetkému priviedol. Ukázal mi čaro fitness centra. Je ale pravda, že pri prvých tréningoch som nevedela pochopiť, čo je na tom také super. Postupne som si to tam zamilovala a vždy po škole som si išla zacvičiť. Stal sa z toho môj koníček.

Ako vyzerali tvoje začiatky?

Najskôr som začínala cvičiť podľa tréningového plánu, ktorý mi vypracoval bývalý priateľ, keďže ja som nemala tušenie, čo sa ako cvičí. Boli to základné cviky ako drepy, hrazda, mŕtvy ťah, tlaky s jednoručkami na ramená, legpress. Potom som si už aj sama pozerala rôzne cviky na internete a postupne som sa do toho dostala a nepotrebovala som žiadne návody a rady, ako na to.

V tom čase si už začala premýšľať nad tým, že by sa z teba mohla stať trénerka?

Začala som pracovať ako recepčná vo fitness centre, a práve tu som si uvedomila, že by ma bavilo nielen cvičiť, ale aj trénovať druhých. Najmä som chcela pomáhať druhým, táto myšlienka ma hnala vpred. V roku 2016 som išla teda do toho a v Trenčíne som si spravila Kurz Fitness tréner pre I. kvalifikačný stupeň.

Odkiaľ si mala prvé zákazníčky?

Najskôr som trénovala moje kamošky alebo známe, ktoré ma oslovili a chceli, aby som im pomohla zmeniť ich telo. No a, samozrejme, veľa klientok som získala práve vďaka tomu, že som sa stala trénerkou vo FITHUBE, kde som mala priestor na reklamu.

Máš dni, počas ktorých ti chýba motivácia do cvičenia? Čo vtedy robíš?

Vždy mám pred sebou jasný cieľ, a to byť lepšia verzia seba samej. Motivuje ma už len pomyslenie na to, že robím to, čo milujem. Je pravda, že motivácia dokáže rýchlo prísť a tiež aj rýchlo odísť, ale práve preto je dôležité vybudovať si sebadisciplínu a nepoľavovať.

A čo tvoje klientky? Mávajú dni, počas ktorých im chýba motivácia?

Určite áno, vtedy sa snažím ich nakopnúť. Občas sa stane, že mi príde klientka a ja na nej vidím, že sa jej do tréningu moc nechce. Vtedy ale niet pomoci, som na ne prísna a nakoniec aj tak odcvičia parádny tréning, na konci ktorého sú spokojné nielen ony, ale aj ja.

Aká je tvoja filozofia pri trénovaní?

Trénujem iba so ženami, ktorým počas tréningov ponúkam všetky moje doterajšie skúsenosti a všetko, čo som sa naučila na kurzoch. Ide mi o to, aby moje klientky chodili na tréningy s radosťou a odchádzali oddýchnuté a s pocitom, že pre svoje telo spravili dobrú vec. Mám aj skupinové lekcie, kde cvičíme vo vyššom tempe. Vždy sa tam zídeme skvelá partia, s ktorou sa počas tréningu poriadne nasmejeme. Som na svoje klientky prísna, vyžadujem disciplínu, ale potom tie výsledky stoja za to.

Si úspešná nielen ako trénerka, ale získala si už aj rôzne ocenenia na súťažiach. Ako si sa k tomu dostala?

Ešte v roku 2015 som sa bola pozrieť na jednej takejto súťaži, kde ma zaujala kategória Bikini fitness. Všetky baby mali krásne ženské postavy, trblietavé plavky a boli pekne upravené. Vtedy mi nenapadlo, že aj ja by som raz mohla stáť medzi nimi na pódiu. Jedného dňa som sa ale rozhodla, že by som to chcela skúsiť. Dala som sa teda na prípravu a bolo.

Ako takáto súťaž prebieha?

Najdôležitejšia zo všetkého je určite príprava. V deň súťaže sa príde na miesto konania. Úplne na začiatku si všetkých súťažiacich premerajú a odvážia, a následne každý dostane štartovné číslo. Potom nasleduje nástrek hnedej farby na celú pokožku, všetci teda vyzeráme, akoby sme práve prišli z dovolenky. Keď začne moja kategória, ideme do rozcvičovne, kde si napumpujeme svaly. Odtiaľ vystúpime na pódiu, pod ktorým sú porotcovia. Tí sledujú každý náš pohyb, pózu, sval. Všetky súťažiace sa predvedieme v takzvaných štvrťobratoch a nasleduje porovnávanie. Dopredu vystúpia dve súťažiace a porotcovia si ich porovnávajú. 6 najlepších dievčat postúpi do finále, kde sa opäť odprezentujú a pridajú aj choreografiu póz. Po tomto všetkom je to už na porotcoch, ktorí sa musia dohodnúť na víťazke.

Okrem prísnejšieho tréningu a jedálnička, ako prebieha príprava pred začatím súťaže?

Treba si dať záležať na výbere krásnych kamienkových plaviek. Je dôležité, aby som mala farbu, ktorá mi pristane a aby mi perfektne sedeli. Tiež je potrebné mať špeciálne topánky na podpätku, ktoré si môžem sama vyzdobiť. No a nesmie chýbať makeup a účes, ktorý to celé zvýrazní. Okrem prísnejších tréningov trénujem aj pózy, ktoré musia vyzerať ladne a tiež pomalú chôdzu.

Na aké ocenenie si hrdá najviac?

Moje prvé najvýznamnejšie ocenenie som získala v roku 2016, kde som sa stala bronzovou Majsterkou Európy v ženách. Veľmi pyšná som aj na ocenenie, ktoré som získala na jar 2019. Stala som sa bronzovou Majsterkou Slovenskej republiky v kategórii Junior Bikini Fitness. Avšak po každej jednej súťaži som so sebou veľmi spokojná, pretože viem, že do prípravy som vždy dala skutočne všetko.

Zdroj: https://www.facebook.com/WPcompBodybuilding/photos/t.100000142863175/1100631363359848/?type=3&theater

Pred súťažou musíš dodržiavať veľmi prísnu stravu. Dopraješ si potom nejaké vytúžené jedlo?

Jasné, že áno. Milujem sladkosti, takže čokoláda nesmie chýbať. Vždy po súťaži si doprajem nejaké výdatné jedlo, či už hamburger alebo niečo, na čo mám veľkú chuť.

Čo ťa na tvojej práci teší najviac?

Najväčšiu radosť mi určite robia spokojné klientky, na ktorých je vidieť krásne napredovanie. Preto sa chcem v tom, čo robím, neustále zlepšovať, aby som mohla svojim klientkám ponúkať stále viac. Okrem toho ma tešia aj moje vlastné úspechy, preto sa na jar chystám na ďalšiu súťaž.

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.