Každý z nás sa vo fitku ocitne z iného dôvodu. Niekoho jednoducho baví zdvíhať závažia a pracovať  na sebe, mnohí zase túžime stratiť pár centimetrov. Často sme však prinútení cvičiť kvôli zlepšeniu svojho zdravia alebo preto, že sa chceme zbaviť nepríjemnej bolesti. Ak je to aj tvoj prípad, zaiste oceníš pomoc osobného trénera a fyzioterapeuta.

Pod jednou strechou

Spolupráca týchto dvoch profesií bola ešte donedávna bežná skôr vo vrcholovom športe. Našťastie, dnes už si takýto servis môžu dopriať aj bežní smrteľníci. Pomoc pri riešení svojich zdravotných problémov tak nájdeš nielen u lekára, ale aj vo fitness centrách. Nie však v hocijakých. Služby fyzioterapeuta sú samozrejmosťou len v tých najlepších fitkách. Preto, ak ťa trápia ťažkosti s pohybom, dlhotrvajúca bolesť po úraze či operácii, neváhaj prísť k nám a nechaj sa obklopiť odborníkmi z FITHUB-u a špecialistov z centra AlphaFyzio.

Prečo je vlastne dobré požiadať o pomoc fyzioterapeuta a (aj) osobného trénera? Lebo práca jedného sa v mnohom prelína s odbornosťou druhého, ich vedomosti sa navzájom dopĺňajú. Zároveň sa na tvoj problém, resp. tvoje požiadavky pozerajú každý svojou optikou. Na prvom stretnutí zhodnotia tvoj aktuálny stav a navrhnú najlepší možný postup práce. Počas celej doby spolupráce tak máš zaručený nielen individuálny prístup. Spoľahnúť sa môžeš aj na to, že nad tebou bdie maximálny odborný dohľad.

Cvičenie osamote môže byť občas nudné. Najmä v prázdnom fitku. Čo je však dôležitejšie je otázka bezpečnosti. Najväčším benefitom cvičenia s trénerom a fyzioterapeutom je záruka, že si (najmä, ak si začiatočník) neublížiš a nezvolíš si nevhodné cviky. Odborníci ti vypracujú individuálny plán a tebe ho len stačí dodržiavať. Spolu sa potom budete tešiť z prvého a každého ďalšieho úspechu.

Ako ti môže pomôcť fyzioterapeut

Fyzioterapeut je, zjednodušene povedané, odborník na pohyb. Je tu pre teba vtedy, ak máš pri ňom ťažkosti, trápia ťa bolesti a tak ďalej. Vďaka tomu, že má vedomosti z rôznych odborov medicíny (ortopédia, pediatria, neurológia, psychiatria) má veľmi široký záber pôsobnosti. Pomôže ti so zlepšením mobility, naučí ťa preventívne cvičenia a ukáže ako má vyzerať správne držanie tela. Okrem toho ti poradí aj ako predísť zraneniam. Čerpá pri tom z rozličných overených techník a metód. Okrem toho, že ti poskytne cenné odborné rady, možno sa ti od ujde aj uvoľňujúca masáž.

Ako ti pomôže osobný tréner

Osobný tréner, najmä kondičný, je zameraný hlavne na tvoj výkon. Pod jeho vedením pôjde smerom nahor tvoja vytrvalosť, sila a rýchlosť. On je ten, kto ťa bude správne motivovať a nenechá ťa nudiť sa.  ? Niekedy tvoje schopnosti odhadne lepšie ako ty sám. Nehnevaj sa preto naňho, keď bude občas náročnejší. Vie, že na to máš a že tých 20 klikov navyše ťa zase posunie o kus ďalej. Navyše, osobný tréner ti ušetrí veľa času. Len si predstav ako dlho by ti trvalo kým prídeš na to, ako sa máš správne hýbať a aké cviky praktizovať.

VÝHODY SPOLUPRÁCE S TRÉNEROM A FYZIOTERAPEUTOM V SKRATKE

  • máš k dispozícii vlastný tím odborníkov, ktorý ťa povedie a zbaví ťa zdravotných problémov
  • tréner dohliadne na správnosť a fyzioterapeut na bezpečnosť tvojho cvičenia
  • pri trénovaní s niekým máš vždy zaručenú motiváciu, dobrú náladu a väčšiu celkovú pohodu pri dosahovaní svojich cieľov.

1 komentár. Pridať nový

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.