Prvou zastávkou pri návšteve fitness centra je recepcia. Tam zákazník dostane svoj kľúčik od skrinky, niečo na pitie a chýbať nesmie ani široký úsmev od recepčnej. Málokto však vie, čo všetko musia kočky za barovým pultom postíhať, aby sa každý cítil vo fitku dobre a príjemne. Ako teda vyzerá práca recepčnej vo FITHUBE?

Počas pracovných dní je fitko otvorené už od 06:00. „Samozrejme, treba prísť aspoň o 20 minút skôr, pretože musíme nachystať všetko potrebné. Možno sa to nezdá, ale je toho celkom dosť.“ S príchodom prvých klientov už všetko fičí tak, ako má. Každé ráno sa od baru šíri krásna vôňa kávy. Tou sa posilňujú nielen recepčné a tréneri, ale mnohokrát zláka aj zákazníkov. „Kávu som sa naučila piť až vo fitku na rannej zmene, vždy ma dobre nakopne.“

Úsmev, prosím

Podľa báb na recepcii vo FITHUBE je dôležité byť stále dobre naladená. „Občas sa stane, že do fitka prídem s horšou náladou, avšak vždy sa tam nájde niekto, s kým prehodím pár slov a dobrá nálada je na svete“. Na každodennom poriadku sú aj rôzne vtipné situácie, z ktorých si nikto ťažkú hlavu nerobí. „Niekedy treba zachovať vážnu tvár, no v skutočnosti by som sa najradšej rozosmiala“. Reč je napríklad o tom, keď je zákazník pohoršený z toho, že sú zatvorené okná. V lete. Keď ide klimatizácia na plné obrátky.

Ďalším nevyhnutným predpokladom pre prácu na recepcii je komunikatívnosť. Tá je dôležitá nielen pri riešení rôznych problémov, ale tiež pri bežnom kontakte s návštevníkmi fitka. „V práci sa často cítim ako niekde vonku s kamošmi. So zákazníkmi si pokecáme, posrandujeme. Z mnohých sa stali moji dobrí priatelia.“ Je teda veľký rozdiel pracovať na recepcii, kde sa denne premelie stovka nových zákazníkov ako na mieste, kam chodí zväčša stála klientela.

A takto to tu funguje

Kočky, ktoré sa starajú o to, aby boli vo FITHUBE všetci spokojní, svoju prácu robia s radosťou. Pre mňa je dôležité poznať svojho klienta. Ak príde chalan, ktorý si dá vždy citrónový nápoj, tak mu ho pripravím bez toho, aby mi to musel pripomenúť. Alebo ak vidím, že sa do fitka chystá chlapík, ktorý miluje rock, tak troška pritvrdím pri ďalších pesničkách.“ Celé je to teda o tom, s akým nastavením mysle ide človek do práce.

Aby sa človek cítil vo svojej práci dobre a chodil do nej s nadšením, je dôležitý super kolektív. Na recepcii vo FITHUBE kedysi robili aj chalani, teraz štafetu do rúk prevzali samé baby. „Všetky sme približne v rovnakom veku, s podobnými záujmami. Veľakrát sa mi stalo, že som z práce odchádzala aj o hodinu neskôr, pretože sme sa s kolegyňou zakecali.“ Vďaka dobrým a priateľským vzťahom, ktoré vo fitku prevládajú, nie je nikdy problém vymeniť si medzi sebou službu či za kolegyňu zaskočiť.

Má to svoje výhody

Veľkým plusom, ktoré má celé fitko vďaka recepčným, je výnimočná čistota. „Pre mňa je veľmi dôležité, aby bolo počas mojej zmeny fitko upratané a so všetkým na svojom mieste. Potom sa tu cítia lepšie nielen zákazníci, ale aj my, recepčné.“ Super benefitom je tiež možnosť prísť si kedykoľvek zacvičiť, samozrejme, zadarmo. Táto možnosť im dáva priestor vyskúšať si byť na strane zákazníkov a vidieť fitko z ich pohľadu. „Ak by som si všimla prípadné nedostatky, priateľsky ich predebatujem s vedením a problém spoločnými silami odstránime.“

Približne takto vyzerá práca na recepcii vo FITHUBE. Ak si aj ty zanietená/ý pre zdravý životný štýl alebo ťa baví cvičenie, máme pre teba dobrú správu. Na recepciu aktuálne hľadáme posilu do nášho FITHUB tímu. Ak si teda zodpovedná/ý, komunikatívna/y a flexibilná/ý, pošli nám životopis s fotografiou na email richardsuster@gmail.com a pridaj sa k nám!

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.