Priznajme si úprimne – niekedy je ťažké čo len ráno vyliezť z postele. Nie ešte vyvinúť nejakú fyzickú aktivitu. V kútiku duše však vieš, že skôr či neskôr to budeš musieť dobehnúť. Ako sa namotivovať po prebdenej noci či v upršaný lenivý deň? Skús toto.

#1 Spríjemni si to

Nie je nič ľahšie ako si zapnúť obľúbenú hudbu a začať sa hýbať v jej rytme. Na úvod pokojne skús ľahšie tempo a začni s cvikmi, ktoré ťa bavia. Minimálne na zahrievacie kolo by to malo stačiť. Potom môžeš siahnuť po silnejších kalibroch spomenutých nižšie.

#2 Odmeň sa

Najväčšie tajomstvo sebamotivácie bolo odhalené už dávnejšie. Treba sa mať rád a za poctivú drinu vo fitku si sľúbiť adekvátnu odmenu. Či to budú nové značkové tenisky alebo len sladká neresť, je len na tebe.

#3 Necvič sám

Vo dvojici alebo v tíme ide všetko lepšie. Najmi si trénera alebo si len nájdi parťáka, ktorý ťa v tom nenechá. Je jedno či presvedčíš kamoša alebo si vo fitku dohodneš rande. Na cvičení vždy nájdeš nejaké pozitíva.

#4 Inšpiruj okolie

Určite poznáš niekoho komu by sa cvičenie viac ako zišlo. A teraz si predstav tie obdivné pohľady od neho po pár týždňoch pravidelného potenia. Zároveň ti úloha inšpirátora môže pomôcť aj inak – ako výstraha. Po takom „pretekárskom“ bruchu ako má otec po 50-tke asi netúžiš a rád urobíš všetko preto, aby sa ti o pár rokov neušlo podobné.

#5 Eviduj

Najrýchlejšie sa napreduje, keď už za sebou vidíme konkrétne výsledky. Všetky pokroky si preto zapisuj a pravidelne sa k nim vracaj. Každé zhodené kilo a stratený centimeter ťa bezpochyby povzbudia k ďalším tréningom.

#6 Zakúp si permanentku

Nič nemotivuje viac ako už minuté peniaze. Naspäť ich môžeš dostať iba v podobe krásnej postavy. Tak prečo sa flákať?

#7 Urč si jasný a konkrétny cieľ

Chceš schudnúť kým príde leto? Zlepšiť si kondičku pred blížiacim sa maratónom? Napíš si to do mobilu, na prvú stranu diára alebo na chladničku. Proste kdekoľvek, kde svoj cieľ budeš mať na očiach a neprestajne ťa bude otravovať. Nezabudni na vhodný inšpiratívny obrázok.

Tak ako? Už si na ceste k nám? ?

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.