Cviky na ramená nepatria u žien medzi tie najobľúbenejšie a väčšina ich necvičí vôbec. Avšak pre pekné a symetrické telo je potrebné postarať sa aj o túto partiu. Tu je niekoľko užitočných cvikov na ramená.

Tlak s jednoručkami v sede

Tlakové cviky sú základom tréningu pre ramená. Pri tomto cviku nám zaberá stredná a predná hlava deltového svalu. Jednoručky držíme v rovine tesne vedľa ramien, dlane smerujú dopredu. Nadýchneme sa a jednoručky tlačíme hore nad hlavou, vydýchneme. Jednoručky o seba nenarážame a sústredíme sa na to aby sme mali spevnené brucho.

Predpažovanie s jednoručkami

Do každej ruky si uchopíme jednoručku. Paže máme pred telom a dlane sú pred stehnami. Nadýchneme sa, zadržíme dych a predpažíme pred seba ruky do roviny.

Rozpažovanie s jednoručkami

Jednoručky uchopíme do rúk a máme ich po bokoch tela, dlaň smeruje k telu. Ruky rozpažujeme hore až do úrovne ramien.

Predpažovanie na kladke

Pri tomto cviku sa zapája predná hlava deltového svalu. Postavíme sa ku kladke chrbtom, nohy dáme na šírku ramien, uchopíme si tyč nadhmatom na šírku ramien, lakte máme mierne pokrčené. Nadýchneme sa, zadržíme dych a začneme dvíhať smerom nahor a vydýchneme.

Tlaky na stroji

Pri tomto cviku postupuje podobne ako pri tlakoch s jednoručkami v sede. Stroj na tlaky uchopíme rukami za úchyty. Ruky držíme v rovine tesne vedľa ramien, dlane smerujú dopredu. Nadýchneme sa a stroj tlačíme hore nad hlavou, vydýchneme. Úchyty stroja o seba nenarážame a sústredíme sa na to aby sme mali spevnené brucho.

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.