Už minule sme si povedali o tom, že každý chlap čo chodí do fitka chce mať veľké ruky, či už to prizná, alebo nie. Nestačí Vám k tomu však len veľký biceps, potrebujete aj triceps. Tu sú moje tipy, ako nato.

Francúzky tlak

Určite jeden z najlepších cvikov na objem tricepsov. Snažte sa mať nadlaktie v jednej polohe aby pohyb nevykonávala celá ruka aj s ramenom a hrudníkom a vykonávajte plný rozsah pohybu.

Dipy na bradlách

Jeden z najťažších a najlepších cvikov na tricepsy. Sekundárne tu tiež zaberá hrudník. Snažte sa zdvíhať plynule, pomaly sa spúšťať dole, sústreďte sa na to aby sa vaše telo nekývalo a smerom hore sa nevyhadzujte.

Tlak za hlavou

Výborný izolovaný cvik vhodný do záveru vášho tréningu. Lakeť sa snažte držať na jednom mieste a opakovania vykonávajte v plnom rozsahu.

Tricepsové kliky

Pri tomto cviku sa snažte držať pevne vašu panvu a stred tela a okrem tricepsov precvičíte aj váš hlboký stabilizačný systém. Vo vrchnej polohe zbytočne neprepínajte lakte kedy celá váha prechádza do kĺbu.

Sťahovanie kladky zvrchu

(lakte na jednom mieste, nebyť príliš predklonený)

Izolovaný cvik vhodný na záver tréningu tricepsov kde jednoznačne platí menej je niekedy viac. Opakovania robte vo vystretej polohe, lakte držte na jednom mieste a robte plynulé pohyby v plnom rozsahu.

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.