Každý chlap ktorý príde do fitka, či už je to ostrieľaný fitnesák, alebo prišiel prvý krát venuje veľa času hlavne tréningu hrudníka. Mohutné prsné svaly sú cieľom asi každého z nás. Tu je 5 mojich tipov ako vybudovať mohutný hrudník s drobnými radami ako to robím ja.

Bench press

Pri tomto cviku precvičujeme primárne prsné svaly. Pre väčšiu efektivitu sa snažme vo vrchnej polohe neprepínať lakte a v spodnej neodrážať činku od hrudníka. Najlepšie je ukončiť rozsah tesne nad hruníkom.

Bench press na šikmej lavici

Platí presne to isté čo pri bench press na rovnej lavici.

Tlaky s jednoručkami na šikmej lavici

Takisto jeden z najlepších cvikov pre široký hrudník. Vo vrchnej polohe nevystierame lakte a nedávame činky úplne k sebe, ako to robí väčšina cvičencov. V tejto fáze cviku sú totiž už prsné svaly uvoľnené a zaberajú nám viac ramená.

Pripažovanie na stroji

Veľmi efektívny cvik vhodný najmä k záveru tréningu hrudníka. Je dôležité sa na stroji nepredkláňať a ruky držať v jednej polohe.

Priťahovanie protismerných kladiek

Takisto výborný cvik na záver pre maximálne dopumpovanie prsných svalov. Pri cvičení použite radšej menšiu váhu, aby ste so sebou zbytočne nehádzali a nemenili polohu lakťov.

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.